Cafe Beştaş

Bursa’nın ilk çocuklu Cafesi Cafe Beştaş‘ı tanıyalım… Doğum günleri, oyun grupları, saatlik ücretli oyun alanları ile hizmet vermekte olup, Bursa da yaşayan ebeveynler için büyük şans… Saliha Hanım bir kadın girişimci olup, ilham veren girişim hikayesi ile ilham veren bir kadın… ?Tebrikler?

Saliha Hanım’ın kaleminden:

Merhabalar Alev Şenol ve muhteşem ekibi.. Akademide annenizin hikayesi beni maffetmis taze ve hala geçmemiş babam ile yaşadığımız aynı olay nedeni ile modum düşmüş, enerjim dipte olsada durmak yola devam..Yine akademide birlikte olduğumuz bir kadın haber verdi. Alev abla ilham veren kadınlarda paylaşım yapacak. .zaman ayırıp yazın hikayenizi diye. .. Bir röportaj için en özet ile yazdığım hikayemi attım.. Ama bana göre birde Alev Şenol Akademi ‘den sonra yeni bir ben yeni bir Hikayem başladı…Bu hikayede imkansizliklar yer yok..amalara fakatlara.. Çok ama çok öpüyorum sizleri.. kocaman sevgiler.. Saliha Kara

 Atölye Doll Ka

Kerime Hanım gittiği bir kursta hocasıyla birlikte özel olarak Çerkez bebekleri ve kıyafetlerini dikmeye karar verdi ve bugün bizlerle bu hikayesini paylaştı.

Kerime Hanım’ın kaleminden:
Merhaba,
Kafkas Keçeleri kursuna katılmıştım. Hocamız Çerkez’di. Bendeki azmi isteği görünce hocam bana ” Bizim Çerkez bebeklerimiz çok meşhurdur, çok hastası olan var sana bunu öğreteyim” dedi.
Böylece karar verip kursum olmadığı günler de ekstra kursta özel ders aldım. Zamanla kıyafet dikmeye başladık oyuncak bebeklere.
Bebeğini de kendin yaparsan daha çok ilgi görür diyerek  kursumu bitirdikten sonra sürekli araştırmalar yaparak bebek denemelerim oldu.
Iki ay çesitle denemeler ile çeşit çeşit bebekler yapmaya başladım ancak istediğim sonucu alamıyordum. Ellerimde yaralar çıkınca da dedim ki böyle kimyasallarla olmaz bu bebekler çocuklar için yapılıyor.
Ben de pes etmeyerek araştırmalarıma devam ettim ve bir Rus sitesinde bez bebekler keşfettim.  Ve bu yöntem bana daha sağlıklı geldiği için kendim de denemeye başladım. 6 ay içerisinde öğrenme sürecimi tamamladım. Her zaman kendi kendime çabaladım. Ilk denemelerim çok kötü berbat oldu ?
Tabi çok dalga geçen de oldu ama ben  pes etmedim ve sürekli denedim.
Şuan 9. ayımdayım ve gün geçtikçe daha iyiye gidiyorum. Şimdi ise bir çok kişi benden bebeklerin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyor. Böylece kendime güvenim geldi. Artık bir şeyler başarmak beni çok mutlu ve motive ediyor.
Zaman içeeisinde de ev hanımlarına el emeklerini değerlendireceği  faydalı olabileceğim gerçek bir atolye sahibi olmak istiyorum inşallah.

Pastanı Bul

Sinem Hanım’ın kaleminden:

Merhabalar,
Sinem Sönmez ben… “Yalnız Değiliz” sözü olucak bana bunları yazdıran yani sonunda beynimde dank ettiren sözdür bu.
Üniversite gıda teknolojisi mezunuyum. Aktif olarak çalıştığım hayata çocuğum olduktan sonra veda ettim. Evde birşeyler yapmaya karar vermem de baya uzun sürdü ve tam 2.5 yıl önce tamam artık dedim “Ben mutfağımı seviyorum.” Ve böylece butik pasta kurabiye işine girmeye karar verdim.

Önce Youtube’tan izleyerek öğrenmeye çalıştım öyleki gece o şekilde uyuyakalıyordum. Sonra Üsküdar Ismek Mutfak Sanatları Okulu’nda temel pastacılık ve daha sonrada butik pastacılık kurslarında eğitim aldım. Sonrasında Instagram ‘dan @pastanibul sayfamı açarak kendi arkadaş çevreme eşe dosta sipariş almaya başladım. Ama yalnız olduğumu düşündüm ve hayallerimden vazgeçmek istemediğimi anladım. Bu kadar emek verdikten sonra devamı gelmeliydi ayrıca çokta severek zevkle yapıyorum bu işi.

Yalnız olmadığımızı hazırladığınız için şimdiden teşekkür ederim. Her kadının kendi ayakları üstünde durabilmesi ve hayallerini yaşayabilmesi dileğiyle…?

İndirimli Züccaciye

İlknur Hanım’ın kaleminden:
Dilerseniz hikayesini Ilknur Hanımın kaleminden okuyalım; “Benim Uğurum Oğlum ”
Hayatta aslında hiç birşey tesadüf değil.
Tabi biz payımıza düşeni iyi değerlendirirsek ..
Oğlumun doğumuyla, organizasyon işine gönül verdim . En iyisi olsun diyip araştırdığımda gerçekten çok karlı bir iş olduğunu anladım ve “Neden Ben yapamayayım ki? ” dedim.
En büyük destekcim Biricik eşim… Beni o kadar çok destekledi ki beni her yüzümüm düşüşünde ” Silkelen ve kalk ” dedi. Azim ve doğru hırsım beni iyi insanlar ile karşılaştırdı. Bir organizasyonla hayatım değişti.?
?Ahsap ve Polyester Boyama
?Örtü Dikimi
?Hediyelik Aksesuar Satışı ile hepsine giristim.
Bir yaş ve iki yaş derken daha çok insan ile tanıştım. Hepsi bana yeni bir bilgi kattı.
Şimdi ise organizasyon, boyama ve mutfak ürunleri satıyorum… ❣Tüm kadınlara sesleniyorum : ?Asla Ben Yapamam Demeyin! ?Belki Yaninizda Benim Gibi Destekleyen Degil de Köstekleyen Olursa Hepsini Yolunuzdan Itin Ve Hedefinize Odaklanın! ?Biz Kadinlar Yeter ki Isteyelim! ?Hepimizde bir yetenek vardır. Hem güzel bir anne hem başarılı bir minnak iş kadını olabiliriz.
Alev Senol’a saygılar bize umut ve ışık oldugu için…

Terzi Mediha

Mediha Hanım’ın kaleminden:

Ben 2009’da kızıma hamileyken işten çıkarıldım ve evde komşumun yaparsınlarıyla mutfak masamda dikiş dikmekle başladı hikayem ? Meslek lisesi hazır giyim mezunuyum.
Arkadaşım bütün öğretmen arkadaşlarını getirdi. Uzun bir süre evimin odası oldu kocaman bir atölye… Internetin gücüyle çok güzel şeyler yaptım ve evime yardım için dikişçi kadın bile geliyor çok şükür ?? En büyük keyfim sabah seni seyretmek
En büyük hayalim bir nakış atölyemin olması?? Şimdiden teşekkürler Edirne’den ?

My Fiyonk

Pınar Hanım’ın kaleminden:
Merhabalar. Ben Pınar Turan. Hikayem şöyle başladı, sorunlu bir gebelik dönemi ile karşılaşınca iş hayatıma devam edemedim. Devamında da kızımı kendim büyütmek ama evde boş kalmakta istemedim. Çünkü gereğinde fazla uyumak bile benim için bir zaman israfıydı. Çocukluğumdan beri dikişe bir merakım vardı. Küçük bir dikiş makinesi alıp kızıma fiyonk tokalar dikmeye başladım. Baktım beceriyorum, arkadaşlarımda istedi derken etek dikmeye de başladım. Böylece @myfiyonk sayfamı açtım ve ürünlerimi sergilemeye başladım.
Bu yolda tanınmak için desteklerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler. Sevgiler ?

Figen’in Tasarımlar

Figen Hanım’ın kaleminden:

Merhabalar, bende üreten bir kadın olarak burada yerimi almalıyım diye düşündüm.
Her şey Alev Şenol’u tanıdıktan sonra başladı. Onu her izlediğimde söyledikleri ile beni kendime getirdi. Hani şu meşhur sözü var ya “Hanımlar evde oturup totolarınızı büyütmeyin kalkın bişeyler üretin”☺☺
“Bende bir yerden başlamalıyım.”dedim ve daha önce hiç  denemediğim fakat yapmayı istediğim penye iplerden sepetlere başladım.
Ilk günü hiç unutmam. “Rabbim sen beni utandırma, bu işte rızkımı bol tut.” diye dualarla başladım.
Inanın hiç kimseden öğrenmedim. Sadece kendi azmim ve isteğimle söktüm yaptım. Daha güzeli, en güzelini yapana kadar uğraştım ve ortaya çıkan ürünleri gördükçe baktım ki mutlu oluyorum, hani derler ya örgü terapidir diye gerçekten öyle?
Ilk başlarda çevremdekiler “Sepet mi örüyorsun” ya da “Buna mı başladın?” gibi söylemlerde bulundular. Geçici bir heves sandılar ama ben kararlıydım ve bu işten para kazanmak istiyordum.

Gerçekten her şey inanç meselesi. Biz istedikten sonra yapamayacağımız hiç birşey yok.
Biz kadınlar çok güçlüyüz fakat bir şeylere atılmak için sanki bizi dürtsünler istiyoruz.
Gerçekten beni de Alev Şenol yüreklendirdi.
Ilk gün ipçide elimi kolumu doldurup çıktığımda ya bunlar boşa giderse ya yapamazsam satamazsam param boşa gittiyse diye yol boyunca düşündüm.
Ama bir hevesle başladım örmeye, öğrendiğim birkaç model sepetleri yapıp biriktirdim ve anneme verdim. (Annem emekli hemşire ve çevresi geniş.) Annem daimi hastalarına göstermiş ve hepsini satmış.Annem o gün elime tam 450 TL para verdi o kadar mutlu oldum ki; hem benim el emeklerimin beğenilmesi hem bütçeme katkı olması beni daha da çok cesaretlendirdi ve sonrası ev günleri oturmalar derken siparişler artmaya başladı.

Sonra kızım bi hesap açalım dedi ve @figenin.tasarimlari sayfamızı kurdu.
Buradan da yaptığım her emeğimi paylaştım, sonra bir gün çocuklarımı ve hediyelerimi alıp Alev Şenol Atölyeye gittim. Çünkü herşey onunla başlamıştı artık onunla tanışmam gerekiyordu, öyle güzel karşıladı ki beni başarımı tebrik etti beni ve sayfamı tanıttı sağolsun sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibi hissettik. Velhasıl kelam o günden bugüne sadece 5 ay geçti ama beş aydır yaptığım bu işten gerçekten büyük keyif aldım ve iyi para kazandım.

Kimse kendini eksik ya da yapamam diye düşünmesin.
Inanın önce siz inanın yapabileceğinize ve görün sonuçları.

Şimdi çevremdekiler de “Valla bravo biz bırakırsın zannetmiştik ama azimle devam ediyorsun” dediler. Aldığım siparişleri gördükçe onlarda heveslendiler, Inanın bu penye iplerden sepet çanta vb. yapan o kadar çok insan var ki fakat öyle abartı fiyatlara satıyorlar ki. Ben hayret ediyorum, benim önceliğim alan kişinin hem gönlüne hitap etsin hem de kesesini zorlamasın. Bana kazandırdığı o parayı içten versin, hakettiğimi düşünsün gönlü razı olsun; Ben zaten güzel şeyler üretmekten ortaya çıkartmaktan zevk alıyorum. Giderimi karşılasın yeter diye düşünüyorum. Ki geri dönüşler çok güzel oluyor.

Şimdiki hedefim bu işi büyütmek bolca sipariş alıp, benimle birlikte başka ev hanımları ya da öğrenciler de kazansınlar istiyorum. Rabbim bunu bana yapmayı nasip etsin inşallah.
vde oturduğunuz yerden de para kazanabilirsiniz hanımlar!

Yeter ki siz isteyin, sorularınız olursa dm’den çekinmeden yazın ?
Sayfamı takip etmeyi unutmayın. Hepiniz Allah’a emanet olun inşallah.

Papatya Çeyiz

Şeyma Hanım’ın kaleminden:

2007 yılında eşimden ayrıldım. Uç çocukla birlikte evde oturan bir kadındım. Oncelikle çocuklarımın eğitimi önemliydi. Bu yüzden bende okumaya başladım.
Once muhasebe daha sonra işletme okudum.Birçok kez sınavlara girdim. Yaşım 30’u geçtiği için bir yere giremedim. Bende kendi işletmemi açmaya karar verdim. Kurslara gittim  vedikiş öğrendim. KOSGEB’in yardımıyla çeyiz dükkanı aştım.
Bu dükkanımla birlikte bir öğretmen, bir hemşire ve bir gıda mühendisi yetiştirdim. (çocuklarım)
Çalışmaya ve çevremdeki kadınlara örnek olmaya devam ediyorum.
Geleceğe yatırım çocuklarımıza yatırımdır.
Sevgiyle kalın ❣❣❣

Ayşe’nin Hobi Evi

Ayse Hanım’ın kaleminden:
Merhaba editörlüğünü yapan güzel kız Duru.
Ben de sana hikayemi yazıyorum olur veya olmaz bu benim hikayem…
Ben 3 yıl önce mantı yaptım. 1 yıl kadar mantı sattım. Yanında tarhana da yapıp satmaya başladım. Tabi yanı sıra başka işlerde gelmeye basladı.
Allah vergisi bir yetenek var bende; görerek, izleyerek doğumgünü pastası da yapmaya başladım. Ama her şeye zam geldikçe bu sebepten ötürü bende zam yaptıkça sipariş gelmemeye başladı.
Tabi ara ara elişi yapiyordum. Elişiler ekstra işlerimdi. Sonrasında Whatsapp durumu geldi.
Bende o sırada lif öruyordum. Kendi kendime dedim ki duruma koyayım ki belki sipariş alınır diye.
Sonra “Hadi bir Instagram sayfası aç Ayşe elişilerini orda sat şansını dene bakalım Allah büyüktür.”
Bir gelmese bir gelir… Tabi ben açtım sayfayı elişi yanları cok araştırdım. Isim konusunda çok düşündüm. Aklıma benim diğer adım olsun etiket yaptırırsam ?.ce ?.ce etiket yaptırım diye hayal kurdum…
Hayaller Paris hayatlar Gümüşpala Alev hanımın dedigi ile. Neyse ben sayfaya lif sapka vs. koymaya
basladım. Ilk müsterim Hollanda’dan oldu ve 3 şapka ile başladım. Sonra lifler ve patikler, çocuk elbiseleri, hırkalar, yetişkin ve küçük olmak üzere bu arada mankenligimi yapan guzel kızım Elif’e de çok teşekkür ederim.
Tabi @alevsenol atölyesinde dikilen bir mor elbiseyle Alevcimi tanıdım iyi ki tanıdım.
Çok memnun oldum yolun açık olsun.
Yolumuz hep aydınlık ve çukursuz olsun.

Josephine Butik

Meltem Hanım’ın kaleminden:

Merhaba ?
Benim henüz bir başarı hikayem yok diğer yazan kadın arkadaşlarımız gibi.
Ama desteğinizin olacağını düşünerek yazıyorum. Ben doğum izni sonrasında iş başı yaptığımda performans kaybı olacağı gibi düşünceler sebebinden dolayı işten çıkarıldım. Bebeğim şuan 8 aylık. Bu süre zarfında bir girişimde bulundum. Urünler satın aldım ve bir sayfa açtım @josephine_butik olarak. Buradan satışlarımı gerçekleştirmek, bu işi yürütmek ve büyütmek istiyorum. Alev hanımı sürekli severek ilgiyle takip ediyorum. Bu sayfayı görünce yazmak ve hikayemi paylaşmak istedim. Belki benim hikayemde başarıya dönüşür ?‍♀
Sevgiler ??

Gyz Home Desing

Hatice Hanım’ın kaleminden:

Size hep hikâyemi yazmak isterim hep yazarken de sildim. Yıllarca özel sektörde sabah 6’da güne başlayıp akşam 9’a doğru eve geldim.  Işim gereği de çok zaman eve iş getirdim.(satış operasyonu sorumlusu) Artık özel sektörü bırakma zamanı derken de büyük bir sıkıntı basıyordu içimi.
Ben evde oturamam işe yaramadan, koşturmadan duramam diye sürekli kendimi yiye yiye mahvediyordum. Birgün arkadaşa internette yeni moda olan kavanoz boyamaları gösterip
“Kendime yaptırayım bende çok şekerler”
Diye gösterirken arkadaşım bana dedi ki.
“Sen üniversite el sanatları mezunu olarak başkasından parayla mı alacaksın?”
dedim ki doğru diyorsun ve 2 gün sonra gittim tüm malzemelerimi aldım ve kendime diye başladığım bu serüvende hala elimde kavanoz yok.
Şirket arkadaşları eşine, annesine çeyizine derken beni bir anda sanal satışa ittiler. Nasil övgüler ve siparisler aliyorum inanamazsiniz.
Ve o arada da özel sektördeki işim tam gaz devam ve ben 4’lere 5’lere kadar kendimi kaptırmışım…
1-2 saatlik uyku ile işe gidiyordum. Ve Allah bana çok isteyipte ne yapsam evde kalırsam diye düşündüğümü bir anda önüme seriverdi. Sonra mezuniyetim gereği onu bunu derken açıldım da açıldım.
ma benim hikayem asıl 2 senedir çok şekillendi … Bir anda Halk eğitimin beni keşfiyle kendimi hoca olarak buldum ve geçen sene hamilelikten dolayı daha az saatler almak istedigim icin beni özel eğitim uygulama merkezinde bir odada temel ihtiyacı  çocuklarını bekleyen güzel annelere ders vermem icin görevlendirdi.  Sağolsun varolsun kurum müdürüm… Hayata bakışım, şükrüm sabrım artık ne derseniz iliklerime kadar yaşadığım yer..
Ve suan tüm zorluklara rağmen ne onlar beni ne de ben onları bırakmadım. 6 aylıkken başladık kızımla derslere gitmeye. Kendi imkanlarımla onlara siparişler alıyorum malzeme getirip götürüyorum. Anlayacağınız ben onlarin sosyal eli, kolu her birşeylerim onlar da benim canlarım nasıl güzeller anlatamam. Hergün bana defalarca dua etmeleri, şükürleri bu hayatta her şey para değil.
Fırsatlarınızı paylaşın. Bildiklerinizi paylaşın ki birileri de sebeplensin. Size yemin bile ederim gerçekten yürekten her gün büyük bir heyecanla
0 beklentisiz uça uça gidiyorum derse… Karnı burnumda doktor 1 kg bile kaldırmayacaksın dediği halde Istoçtan koli koli malzeme taşıyıp boyayıp hazırlayıp pazara mı çıkmadık ama ne çocuğum düştü ne ben öldüm… Doktor ölürsün dediği halde… Duaya inanin iyilik ile yapılan her şeyi gören Yüce Rabbim kimsenin duasını geri çevirmez….
Ve en güzeli ne biliyor musunuz? Beni ayakta tutan, beni benden alan çocuklarının özel sorunları yüzünden sosyallik kavramını bilmeyen sonrası için kaygılanıp  sürekli ağlayan annelerin “Hocam senden sonra ağlamayı unuttum” demesi ….
Alev Hanım inanma ve başarma konusunda bana ve birçok kadına ilham oluyorsunuz…
Teşekkür ederim sevgiyle kalın…

Antep Gurmesi

Hatice Hanım’ın kaleminden:

İnsanoğlu Dünya serüveninde bir şeyleri severek yapar ve kendine varoluş nedeni arar. İşte bu serüvende çocuk denecek yaşta kendi paramı kazanmam ile bugünlerin güçlü kadını olmanın tohumlarını atmış oldum.

12 yaşında bir makinenin başına oturup nakış ve dikişi öğrenmeye başlayarak ailenin ekonomisine katkıda bulunmaya başladım. Evin ilk kızı olmamdan mı yoksa doğunun kızlara yüklediği sorumluluktan mıdır bilemem, mutfakla 13 yaşında iç içe olmaya başladım.

Günlerin bir kısmı Antep işlerini işleyerek, bir kısmı da mutfakta geçmeye başladı. Anadolu’da kızların henüz okutulmadığı o dönemlerde kendi kendime okumayı öğrendim. Yerde gazete parçası görsem okuyordum. Okumayı ve öğrenmeyi seviyordum.

80’li yıllarda Anadolu’daki kızların kaderi en geç  19-20 yaşlarında evlenmeleriydi ve bende kendi yuvamı kuracağım gün gelinliğimi giymeden kendi düğün yemeğimi yaptım.

4 çocuk annesi olarak zor günler geçirdiğimiz oldu.
Ama onlara hissettirmemek adına hep üretiyordum. Patatesli lahmacun yapıp içinde et olmadığına kimseyi inandıramamıştım. Çocukların doğum günü pastalarını pandispanya hamuruyla yapmak ve onlara alamadığımızı hissettirmemek en büyük mutluluğumdu.

Okuyamamış olsam da, kendimi geliştirmeyi çok seviyordum. Diziler yerine açık öğretim dersleri dinliyor kendime ve aileme faydalı neler yapabilirim diye düşünüyordum hep. Ekmeği evde yapmak, sobanın ateşinde yemekleri pişirmek aile bütçesine katkıydı ve yapabilirim diye düşünüyordum hep. Ekmeği evde yapmak, sobanın ateşinde yemekleri pişirmek aile bütçesine katkıydı benim için. Bu şekilde yıllar geçti öğrenmekten hiç bıkmadım. Çatom’un açtığı kurslara katılıp mozaikten, çeyiz işletmeciliğine kadar birçok şeyi öğrendim.

51 yaşında  hastalıklarımın olması dolayısıyla İstanbul’daki kızımın yanına gidip gelmeye başladım. İntolerans testinde gluten alerjimi öğrenmeye başlamamla birlikte, sağlığımın buğday ve un bulunan ürünleri yememem gerektiğini öğrendim.
İçli köfteyi çok sevdiğimden bulgursuz bir şekilde denemeye başladım. Her gün dış hamurunun tutması için çözümler üretmeye çalışıyordum. Bu uğraş tam dört ay sürdü ve sonunda hiç çatlamayan ve tadı bulgurlu içli köfteden ayırt edilmeyecek hale geldi. Benim için çok önemli bir buluştu. Doktorlarım da bu durumdan çok memnun kaldı ve destekledi. Kendileri de glutensiz yediklerinden ve Istanbul’da glütensiz yemek konusunda çok eksiklik olduğundan bir restaurant açma fikrini açtılar.

Başka çalışmalar yaptıkça glutensiz analı kızlı, fellah köftesi gibi yemekleri de yapmayı başardım. Kızım da destek verip yanımda olacağını söylemesiyle çalıştıracağımız restaurant için yer arayışına girdik. Aileler, kadının yapabileceğine inanmadıklarından başta karşı çıktılar. Ama biz pes etmedik  ve kızımla aileleri ikna ettik. Bizim için açacağımız restoran insanların doğal temiz ve sağlıklı yemek yiyecekleri, dostlukların kurulacağı bir mekan olacaktı.
Küçük ama hayallerin ve ufkun büyük olduğu restoranımızı açalı tam bir yıl oldu.

Bugün patentini alacağımız glutensiz içli köftemizle  ve piyasaya sunacağımız dolma, sarma, yuvalama ile Antep Gurmesi markasını ileriye  taşıyacağız. Workshoplardan, askıda yemek projesi ile topluma faydalı işlerle büyüme yolundayız.

Bir şeyi severek ve en mükemmel şekilde yapıyorsanız yolunuz açılıyor ve bir gün mutlaka değer buluyor.  Türkiye’nin ücra köşesindeki mahallede yaşayan bir kadının İstanbul’a gelerek kendini gerçekleştirmenin hikayesidir bu…

Merve’nin El Emeği

Merve Hanım’ın kaleminden:

Merhabalar Merve Çoban ben.
Kırşehir’de yiğidin harman olduğu yerde yaşıyorum. 21 yaşındayım. Genç evlendim, genç anne oldum. Evet çok okumak istedim lakin nasip olmadı. Şuan 2 yaşındaki oğlumla evdeyiz. Evde ne yapabilirim diye araştırırken kendimi bu güzel fon perde süsleri ve emzik zincirlerinin arasında buldum. Önce birkaç farklı modeli oğlum İçin yaptım. Görenler çok beğenerek sipariş vermeye başladı.
Tabi bununla kalmadım mutfağım çok iyidir. (komşum öyle diyor ? ) Pasta, börek, sarma, dolma yapımında buldum kendimi. Doğum günlerine, diş buğdaylarına ,kadınların ev oturmaları için çeşit çeşit yiyecekler hazırlıyorum. Derken kendimi Instagramda buldum ? Kırşehirde hemen hemen herkes beni tanır. İnşallah Türkiye’ye de duyururum
Sizinle paylaşmak istedim. Hoşçakalın

Little Unicorn

@littleunicorntr sayfa sahibi Burçin Turhan Kabakçı Hanım’ın kaleminden:
Merhaba,
Ben Burçin Turhan Kabakçı. Benim ilhamım, hayatımı dibine kadar değiştiren kızım. Kızıma hamileyken işten kovulmuş, bir daha da kovulduğum pozisyonda iş bulamadım. Bir gece kızımı uyuturken littleunicorntr sayfamı oluşturdum. Emanet dikiş makinesi ile ilk işimi, dikip kazandığım para ile kendime bir dikiş makinesi aldım. Şimdi kızımdan yola çıkarak diğer bebekler rahat ve sağlıklı uyusunlar diye çalışıyorum❤

Design Events

Filiz Can Hanım ve Banu Aktaş Hanım’ın kaleminden:
Merhaba biz Sakarya’dan iki gelin görümceyiz biz. Bu işe yeni girdik, sıfır sermaye ile evdeki harçlıklarımızdan arttırıp birkaç ip aldık önce. Çanta ördük daha sonra paspas. Her şeyin örülebildiğini keşfettik. Şimdi elimizde onlarca sipariş ve onlarca müşterimiz var. T abi aklımızda daha yapmak istediğimiz birçok proje ve onlarca iş var. Sermayemiz büyüdükçe bizde büyüyor, daha fazla kişiye ulaşıyoruz. Kendi paramızı kazanıp ayaklarımızın üstünde duruyoruz. Zamanla daha fazla kişiye ulaşacağız daha çok çalışıp…
Daha fazla kişiye sizlerin desteği ile ulaşmak bize gurur verir. ?

Zuhal Ataroğlu Design

@ilham_veren_kadinlar ’da Hikayesiyle birlikte @zuhalaratoglu.design sayfa sahibi Zuhal Aratoğlu Alkan var?
Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;
Merhabalar. Arkeoloji mezunu olmama rağmen yıllarca başka sektörlerde çalıştım. Mesleğimi yapmak istesem de sektörel anlamda çok kısıtlı imkanları olduğu için mevsimsel olarak yapabildim.2012’de kızım doğduğunda ise iş hayatımı da sonlandırmak zorunda kaldım. Ama evde hiçbir zaman boş duramam.
Kızım bebekken bir süre evden büyük kurabiye yapıp sattım.Kızım biraz daha büyüyüp anaokulu yaşına gelince de kendim için yıllardır çok istediğim seramikle uğraşmaya başladım.
Ama seramik öyle bir aşk ki bir daha bırakamadım. Çalışmalarım beğenildikçe satmaya başladım.
Şimdi en büyük hayalim hobi olarak yaptığım herşeyi üretebileceğim bir atölyem olması. El emeğiyle uğrama sevgisini katarak çalışan herkes birgün karşılığını elbet alır diye düşünüyorum. Aşkla üretmeye devam ?

Kokulu Harikalar

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @kokulu_harikalar sayfa sahibi Görkem Çıtır Hanım var ?
Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;
Merhaba ben İzmirden Görkem;
Kokulu taş yapmaya önce kendi kızımın doğumgünü hazırlıklarıyla başladım.
5 yaşında olan kızımın her doğumgününde her şeyi kendi el emeğimle yaptım. Daha sonra arkadaşlarım,ailem derken bu işe daha çok zaman ayırmaya başladım. Uğraşmak bana çok zevkli geldi büyük heves ve istekle yapmaya başladım. Sonra birgün neden olmasın diye düşünerek ticaret anlamında da yapma isteği uyandı. Kazanacağım para belki çok büyük ihtiyaçlarımı karşılamayacak ama yinede kendi para diyebilirim diye düşündüm.
Şimdi kokulu taş sayfamda yapmaya başladım fakat şuan bütçem çok yeterli olmadığı için çok büyük bir sermaye ayıramıyorum. Sadece olan siparişlerle ilgili görseller kullanabiliyorum. Bu yüzden hem ben yapmayanlara ilham olayım hemde bu sayfa bana daha çok ilham versin diye sizlerle hikayemi burada paylaşmak istedim. Haydi hanımlar sayfama bekliyorum herkesi ❤

Jabuka And More

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @jabukaandmore Sayfası sahibi Merve Erarslan Hanım var ☺ Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;

Ben küçüklüğümden beri dikişe ve el işlerine merakı olan biriyim.
Insanları bir işle uğraşırken gözlemlemeyi ve sonrasında öğrendigim şeyleri kendi tarzıma uyarlamayı seviyorum. Üniversite hayatım boyunca evimden ve el işlerinden uzakta olduğum için ara vermek zorunda kaldım. Şimdi geri döndüm ve beni mutlu eden ürünler tasarlıyorum.
İnsanın becerilerini ve hobisini bir işe dönüştürebilmesi eminim herkesin hayalidir. Ben de bu hayalimin peşinden gidiyorum. Hoşçakalın ?

 

Bahsendeknaevi

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @bahsendeknaevi sayfa sahibi Semra Bulut Hanım var. Dilerseniz hikayesin kendi kaleminden okuyalım,

Merhabalar Okul öncesi öğretmeniyim. Ben de atama mağdurlarındanım.
Yıllarca özel sektörde görevimi yapma şansı yakaladım fakat özel sektörün getirileri götürülerinden fazla olduğundan iki kızıma bakmakta zorlandım. Ekonomik nedenlerden dolayı ve radikal bir karar alarak hafta sonlarımı ve yaz tatillerimi değerlendirmek için kına gecesi
malzemeleri alıp kiralamaya başladım. Kızlarımla birlikte teflerimizi kına keselerimizi süsledik. Amatörce giriştiğimiz bu iş bizi tamamen içine çekti ve bir yıl içerisinde hizmet kalitemizide yükseltti. Şu anki aşamada ise 10 kişilik ekipimle birlikte kına gecesi organizasyonu, gelin hamamı, özel bir hastaneyle yaptığım anlaşma ile birlikte doğum odası süsleme, nişan, söz, sünnet ve evlilik teklifi organizasyonu yapmaktayız. Her şeyin çıkış noktası olan ek iş hayalim şu an bambaşka bir boyutta. Hem mesleğimi yapabildiğim hemde hizmet sektöründe kendimize yer açabilmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Zaman ayırdığınız için teşekkürler. Sevgiler ❤

Beceriklianneee

@ilham_veren_kadinlar ‘da @beceriklianneee sayfa sahibi Pınar Sayar Hanım var.                                  Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;

Ben Pınar Sayar @beceriklianneee sayfasının sahibi, emekçisiyim. Oğlumun doğuşuyla birlikte yıllardır bitmek tükenmek bilmeyen birşeyler üretme arzumu yakın zamanda hobiden işe çevirmiş bir öğretmen anneyim. Oğlum için yaptığım hazırlıkların beğenilmesi ilgi görmesi sonucu kendime Instagram sayfasi açtım ve sipariş almaya başladım… Birşeyler üretmek çok mutluluk verici ve birilerinin hayatlarına sihirli ufak dokunuşlar bırakabilmek harika bir duygu…

Şimdi sizinle asıl hikayemi paylaşmak istiyorum. Ben kendimi bildim bileli daha küçük çocukken bebeklerime elbiseler diken resim yapmayı çok seven sürekli yeni projelerle incik boncukla uğraşan bir çocuktum. Okul yıllarında bu ilgim resim ve iş eğitimi derslerine kaydı ve bir süre devam etti. Lise çağına geldiğimde güzel sanatlar resim bölümü sınavlarına girmek istedim. Ailem başta istemedi. Vazgeçmeyeceğimi anlayınca babam benimle bir konuşma yaptı.

Gel kızım seninle biraz dolaşalım dedi bir gün. Dedi ki “Bamyanın kaç çeşit yemeği olur?” “Niye soruyosun ki baba bizim evde bamyadan bir çeşit yemek pişer” dedim. “Peki dedi ya patates ? Patatesten kaç çeşit yemek olur? “ Hayda! Nereden çıktı bamya patates, neyse cevapladım. Türlüsü, haşlaması, kızartması… Heh dedi! Düz lise patates güzel sanatlar lisesi bamya…Şimdi her şey olabilecek bir patates mi yoksa bamya mı olmak istiyorsun?

Bu benzetme karşısında nutkum tutuldu ve herşey olabilecek bir patates olmayı tercih ettim ve öğretmen oldum tek bir farkla resim değil sosyal bilgiler öğretmeni oldum. Ama okulda boyamadığım duvar kalmadı sanırım.Her yere dünya çocuk terimleri çizdik öğrencilerimle…
Vel hasıl! Zaman, şartlar,ailemin tercihlerime ilişkin endişeleri; yaşım beni patates olma tercihine yaklaştırdı belki ama ruhum hep bamya dolanıyorum yıllardır…? En son oğlumun doğumu ile içimdeki durduramadığım üretme aşkını işe çevirecek bir sayfa açtım.Adına da @beceriklianneee dedim… Yakın zamanda organizasyon işine gireceğim .
Oğlumun Doğum günü ile birlikte! Oğlumun doğumu miladim bamyalık serüvenim. Sevgiler❣

Susluhan

@ilham_veren_kadinlar ‘da @susluhan sayfa sahibi Mine Erdem Hanım var. Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;
Merhabalar, nasıl yazılır ne yazılır hiç bilmiyorum bildiğim tek şey bana Alev Şenol’un güç vermesi ? Kendisini uzun bir süre takip ettim ve beni resmen güçlendirdi. Çok sevdiğim ve yapmaktan zevk aldığım süsleme işlerini yapmamı sağladı. Aslında Çok yeni sayılırım. 3 aylık bir süreç ama umudumu hiç yitirmedim beni de gören olacak ve ben de kazancımı bu sayfadan sağlayacağım dedim. Bir bebeğim var eşim askere gidecek ve eve benim bakmam gerekiyordu bende böyle bir işe başladım iyiki de başladım. Aşkla yapıyorum işimi? Benim gibi bir sürü yapan var aslında ve gerçekten ciddi rakamlarla satış yapıyorlar ben bu işi hem zevk için hem de gerçekten hakettiğim parayı alabilmek için yapıyorum. Fazlasını istemiyorum. Allahın izniyle inşallah Alev Şenol gibi büyük bir firma olurum. Ve kendisini çok seviyorum inşallah en yakın zamanda tanışmak nasip olur. Diyeceğim o ki korkmayın bir yerden başlayın çok güzel şeyler olacak hissediyorum ??

 

Sd Tasarım

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @sd_tasarim sayfa sahibi Sevda Demircioğlu Hanım var.
Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;
Merhaba. İstanbul’a 2010 yılında gelin olup geldim. Eşimin yoğun işleri sebebiyle İstanbul’u kendi başıma keşfettim. Birkaç işte çalıştıktan sonra çocuk yapmaya karar verdim ve şuan 4 yaşında bir oğlum var kendim büyütmek istedim ve bu sebeple bir daha çalışamadım. Ama boş durmak benim için çok can sıkıcı bir olay küçüklüğümden beri elişlerine merakım çok fazla ve oğluma hamileliğimle birlikte bir şeyler örmeye başladım çok sonra bu Instagram hesabını açtım.
Burada çok fazla çevrem olmadığı için elden fazla satış yapamadım. Instagram bu konuda biraz işime yaradı . Alev hanımı izledikçe bizimde cesaretimiz yükseliyor. En büyük hayalim bir hobi tuafiye açıp içinde hayallerimi gerçekleştirmek hayalini kurduğum her şeyi orada üretmek.

 

Hobim İşim Düşlerim

@ilham_veren_kadinlar da Hikayesiyle birlikte @hobim.isim.duslerim sayfa sahibi Nazan Dibet Hanım var. Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;

Almış olduğum grafik tasarım eğitimi ile evlendikten sonra da sosyal medya sayesinde bambaşka bir uğraş kapısı açıldı. Hem küçüklere hem büyüklere yeni, sevimli, renkli  tasarımlar üretmek hem işim hem hobim. Düşlerimi insanlara aktarabilmenin en güzel yolu. Bunun yanı sıra müşterilerimin de düşlerini tasarıma döküyorum ve bundan çok mutlu oluyorum. Benim sloganim şu ‘DÜŞLEYİN SÖYLEYİN’ diyorum sonrası benden dökülüyor zaten ?

  Yaseetamince

@ilham_veren_kadinlar ‘da hikayesiyle birlikte @yaseetamince sayfa sahibi Yasemin Öztürk Hanım var. Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;
Merhaba 37 yaşında kanserle tanıştım. Şuan 41 yaşındayım. Kanserle mücadele ederken hayatlada mücadele etmek zorunda kaldım ve el emeği ürünler yapmaya karar verdim. Ufak ufak kendimi çok yormadan sol kolumu çok kullanmadan başladım. Hem kafamı meşgul etmiş hem de üç çocuğum okul ihtiyaçlarını karşıladım. Bana destek veren herkese çok teşekkür ederim ❣

Perlabijuteri

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @perlabijuteri Sayfa sahibi Ceyda Yetkin ve Esra Görgün Hanım var. Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;
Uzun yıllar kuyumculuk sektöründe çalıştım. Kurumsal firmalar ve onun vermiş olduğu prensip ve disiplin İle yetiştim. Şirketimin mali durumunun kötüye gitmesiyle çok sayıda kişi işsiz kaldı. Buna ben ve şu anki ortağım da dahil. Ben evlilik hazırlığındaydım. Arkadaşımın ise borcu vardı küçük bir çocuğuyla birlikte. Bir şeyler yapmamız gerekiyordu. Mecburduk buna. Hayat pahalı ve zor. Alev Şenol’un akademisi bizim cesaretimizi toparlamamıza yardımcı oldu.
Böylece bu sayfayı açtık ürünlerimizi aldık.

 

Susesyalaritasarimdunyasi

@ilham_veren_kadinlar ‘da @sus_esyalari_tasarim_dunyasi Sayfa sahibi Gülay Bostan Hanım var. Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım ;
Merhaba. Ben 36 yaşında bir ev hanımı Ve 4 çocuk annesiyim. Benim yaptığım, yapacağım süs eşyaları benim bir nevi psikolojik ilacım çünkü 10 yaşındaki kızımın kalbi delik ve bağırsaklarında zararlı bakteri üremesi var ve epilepsi hastası bende kızımla hem kafalarımızı dağıtıyoruz hem de birşeyler yapabilmenin zevkine varmaya çalışıyoruz. Böylece mutlu oluyoruz?
Az kârla kazanmayı hedefledik size de çok teşekkür ediyorum
Bu da bizim imtihanımız destek olduğunuz için Allah razı olsun sizden çok teşekkürler ❤

Lamaisonhobby

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @la_maison_hobby sayfa sahibi Ünzile Akay Hanım var.
Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım;
Merhaba,
Hikayemi ben de sizlerle paylaşmak istiyorum.
Fransız Dili ve Edebiyatı mezunuyum lakin ne yazık ki bölümümle alakası olmayan bir işte uzun yıllar çalıştım. Yaşama sebebim içimdeki gücü keşfettiren hayallerimi yaşama vesile olan kızım Alya doğunca hayata bambaşka gözlerle baktım.
Hayalim hep İngilizce Öğretmenliği okumak ve ellerimi kullanabileceğim bir şeyler yapmaktı. Kızım doğunca çalıştığım işin beni maddi manevi tatmin etmediğini gördüm,kendimi ararken sınava girdim ve kazandım.
Bu sefer işi nasıl bırakacağım maddi olarak zorlanır mıyım derken arkadaşlarımın vesilesiyle sayfam
La Maison Hobby’i kurdum. Onca yıl özel sektörde çalıştım inanın bu sayfada yaptıklarımdan aldığım hazzın onda birini almadım. Üretmek,kalplere dokunmak kadar güzeli yokmuş. Düşünsenize size hissettirdiklerinin yanında bundan para kazanıyorsunuz,gerçekten tarifi imkansız bir duygu. Yolun başındayım ama tüm kalbimle inanıyorum çok daha iyi yerlere geleceğiz ve daha bir sürü kalplere dokunacağım…

 

Elitpatikler

@ilham_veren_kadinlar da Hikayesiyle birlikte @elit_patikler sayfa sahibi Emine Selçuk Hanım var. Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım,
Merhabalar. Ben 3 çocuk annesiyim. Eşimin görevinden dolayı Adıyaman’da yaşıyoruz. Örmeyi seviyorum severek yaptığım işten harçlığımı çıkarmak ayrıca keyif verici. 2 çift patik siparişini aldıktan sonra daha çok talep oldu ve tekrar tekrar tercih edilmesi ise motivasyonumu artırdı. Bundan sonrası ne olur, çocuklarım ve kendim için ne yapabilirim bilemiyorum. Bildiğim tek şey var kazansama da kazanmasamda ben hep öreceğim.
Örgü terapi neden kazanç kapısı olmasın?

  Filografiesma

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @filografiesma sayfa sahibi Esma Öztürk Hanım var. Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım,
Merhabalar ben Esma ÖZTÜRK.. Filografi sanatı ile uğraşıyorum tablolar yapıp satmaya çalışıyorum ? Bende herkes gibi birilerinin desteği ile öğrendim ve neden bu iş bana kazanç sağlamasın dedim. Çok bilinmese de inanın müthiş bir terapi kendileri ve ben bu işi çok seviyorum..? Severek yaptığınız her işin sonu sizi güzel yerlere götürüyor ? Buyrun tanışalım hepinizi sayfama bekliyorum ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum ?

 

Mumfactorytr

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @mumfactorytr sayfa sahibi Tuğba Dinç Hanım var.
Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım,
Merhaba benim hikayem aslında çok yeni daha yolun başındayım ama istediğim ve doğru bildiğim bir yola girdiğime eminim. Kendi işimi yapıp, ayaklarımın üzerinde durmayı kendime ispatlamam gerekiyor. Başaramazsın, olmaz diyenlere inat bir açıdan da belki. Ben bir medya sektörü çalışanıyım. Yıllardır tv sektöründe emek vererek çalıştım ama artık bir günde verilen kararlarla, stresle ve her gün işsiz kalma stresiyle yaşamak hem vücut sağlığımdan hem de ruh sağlımdan götürmekte.
Geçen yaz zor bir dönemden geçerken kendime sevdiğim bir hobi edinmek istedim insanın bir şey üretmesi kadar keyif aldığı bir şey yokmuş. Mum yapmaya karar vermiştim sadece hobi olarak başladığım da baktım ki evin her yeri mum doldu sonra birazda çevre desteğiyle bunları bir iş kolu haline getirmeye karar verdim. Keyif aldığım ve stresle yapmadığın bu emeğimi iş kolu haline getirmek için desteğinizi bekliyorum sayfama bir göz atmak istemez misiniz??

Kucakdolusuhayaller

 

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @kucakdolusuhayaller sayfa sahibi Elif Tezanlar Hanım var.
Yürüttüğü sosyal sorumluluk projesiyle herkese ilham veren Elif Hanım projesi için desteğinizi beklemekte.
Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım,

Merhabalar. Ben üniversite mezunu bir ev hanımıyım. 4 yaşında bir oğlum var. Evde oturmak yerine birşeyler yapmam gerektiğini düşündüm ve kucak dolusu hayaller projesini hayata geçirdim.
Projem çocukların hayallerni gerçekleştirme amaçı taşıyor. Hayallerini hediye haline getirip çocuklara ulaştırıyorum. Sabit bir sponsorum yok her okul her etkinlik için tüm süreci baştan yaşıyorum. Şimdiye kadar birçok çocuğa ulaştım iş adamları, futbolcular, taraftar grupları, bireysel yardımlarla. Maddi hiç bir şey talep etmeden projemi sürdürüyorum.
Türk Telekom Sen Yeterki Hayal Et kampanyasında projem başarı hikayesi seçilerek Türk Telekom sitesinde yayınlandı. Tek sorunum projemin bunlara rağmen bilinmiyor olması.
Duyularak daha çok etkinlk yapmak daha çok çocuğa ulaşmak istiyorum.

İnsanlara sosyal medya üzerinden ulaşmaya projemi tanıtmaya etkinlikler yapmaya ikna etmeye çalışıyorum.
Amaç çocuklar gülsün çocuklar mutluysa dünya yaşanılır bir yer haline geliyor ❤
Birşey yapmaya inanmak gerekiyor vazgeçip nasılsa yapamam diyerek kabullenmiş çaresizlik yaşamak insanın kendine haksızlık demek ?

Lila.giyim2017

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @lila.giyim2017 sayfa sahibi Pınar Koç Hanım var. Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım,

Özel sektörde bir kaç sene çalıştıktan sonra işten ayrılmak zorunda kaldım. Kendime uygun bir iş ararken bebek sahibi olacağımı ögrendim ve iş aramaya kısa süre ara verdim. Bu dönemde eşiniz de olsa birine maddi açıdan ihtiyaç duymanın üzücü ve onur kırıcı olduğunu anladım ve ticaret yapmaya karar verdim.
Kenardaki bir miktar birikmiş param ile biraz ürün alarak çevremde satmaya başladım. Bu şekilde ilerleyebileceğimi hissettiğimde ise online satış yapmaya karar verdim
Ve Instagram üzerinden satış yapmaya başladım. Online satışlarımı da artırdığımda bir butik açmayı düşünüyorum. Hoşçakalın ?

Annepenguen

 

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle birlikte @annepenguen sayfa sahipleri Cansu Bilge Akçora Hanım ve Miray Bozkurt Hanım var ?
Dilerseniz hikayelerini kendi kalemlerinden okuyalım,
Merhabalar. İki eski dost, iki taze anne olarak biz bize yeteriz dedik; annelik üzerine deneyimlediklerimizi, bebeklerimizden öğrendiklerimizi, tavsiyelerimizi üniversite eğitimimizde öğrendiklerimizle birleştirip paylaşmaya başladık. Paylaştıkça çoğaldık, çoğaldıkça güzelleştik.
Bildiklerimizi ulaştırmak ve paylaşmak istediğimiz daha çok ebeveyn; mutlu, ruhen ve bedenen sağlıklı büyümesini istediğimiz daha çok minik var. Yeter ki onlarda biz bize yeteriz diyebilsinler… Bu nedenle sizin de desteğinize ihtiyacımız var. Sayfanızda bize de yer vermeniz dileğiyle… Annepenguen’den Sevgiler ❤

Adakurabiyeevi

@ilham_veren_kadinlar ‘da Hikayesiyle @adakurabiyeevi sayfa sahibi Beyhan Hiz Hanım var.
Dilerseniz hikayesini kendi kaleminden okuyalım,
Merhaba, öncelikle benim hikayem de çoğu butikçinin olduğu gibi kızımın doğum gününe kurabiye yapmak istememle başladı.
Bundan 4 yıl önce, tabiki ilk kez şeker hamuruyla tanışmamdan dolayı göze çok hitap etmesemde kendim yapmıştım sonuçta. Sonrasında komşumun kızının doğumgününü, diğer komşumun oğlunun doğumgününe derken, galiba sevdim bu olayı dedim. Kurabiye yapmak kesmiyordu illa pastada denemem lazımdı, ama o pastayı da ve de tabiki ilk eşime yapacaktım ?
Eşim benim en büyük destekçim.
Sonrasında günlerce gecelerce videolar izledim. Yaptım olmadı, tekrar yaptım, tekrar tekrar denedim ,malzemeleri çöpe attım kendi küçük bütçemin son kuruşuna kadar malzemeler aldım. Ilk siparişte heyecandan ölecek gibi oldum desem yeridir. Mesele pastayı yapmakla bitse keşke, sonrasında kemküm nasıl olmuş beğendiniz mi soruları sonra derin bir nefes. Çok şükür bugün ki çevrem artık her doğumgünü özel günü Ada kurabiye evinin pastalarıyla, kurabiyeleriyle kutluyor Ve de gittikçe büyüyor.
Artık Ben sormadan teşekkür mesajları,telefonları geliyor zaten. En büyük mutluluk gözlerdeki memnuniyet ifadesi ?? İyiki bu işi yapıyorum. Hedefim daha yükseklerde inşallah ?